باشگاه نویسندگان

معرفی و بررسی نرم افزار های مایند مپ و نقشه ذهنی، کدام نرم افزار بهترین است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

روش های مختلفی جهت یادگیری و حفظ مطالب علمی توسط متخصصین ارائه شده است، بهترین روش یادگیری یک مطلب یادداشت برداری و نوشتن آن مطلب است و بهترین یادداشت‌ها، یادداشت‌هایی است که کوتاه و مختصر باشند و دسته‌بندی اش دقیق باشد.

استاد تونی بوزان در ابداعی فوق العاده روشی را ابداع می‌کند که طبق آن علاوه بر این که می‌توان مطالب را به سرعت بالایی یادداشت برداری کرد چنین قابلیتی را هم دارد که کلید واژه‌ها را در آنجا نوشت و آنها را دسته بندی کرد؛ این ابداع جدید <<مایند مپ>> یا نقشه ذهنی نامیده می‌شود.

مایند مپ را می‌توان به روش های مختلفی انجام داد، برخی به شکل دست نویس مایند مپ می کنند و برخی نیز از نرم افزار های مختص نقشه‌های ذهنی استفاده می‌کنند، عدّه ای هم از هر دو روش استفاده می‌کنند، از فواید نقشه ذهنی با نرم افزار این است که، مایند مپ تمییز تر، خوانا‌ تر و بهترین شکل برای ارائه می شود.

نرم افزار ‌های زیادی برای کشیدن نقشه ذهنی طراحی شده اند، برخی از آنها حرفه ای و با امکانات بالا، برخی هم سبک و جهت بارش فکری طراحی شده اند، ما در مقاله ای به مهمترین و پر کاربرد ترین نرم افزار‌های نقشه های ذهنی اشاره می کنیم و ضمن بیان نقاط ضعف و قوت هر نرم افزار، در انتهای مقاله نیز تعدادی نرم افزار منتخب را به شما معرفی می‌کنیم.

جهت دانلود مقاله نرم افزارهای مایند مپر می توانید از لینک زیر رایگان دانلود بفرمایید:

می‌توانید از همین سایت «تلخیص نموداری کتاب فرق و مذاهب اسلامی» را که به روش مایند مپ خلاصه شده رایگان دانلود بفرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید